O mnie – Przemysław Rosa

Psychoterapeuta Warszawa

Przemysław Rosa. Informacje o wykształceniu: 4 letnie studium psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji (2020-2024). Na co dzień superwizuję swoją pracę u Zofii Milskiej-Wrzosińskiej, Krystyny Sosnowskiej, Barbary Sławik (EFT).

Psychotraumatolog. Członek Naukowego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Praktyk Brainspotting. Terapeuta par EFT (terapia skoncentrowana na emocjach).

Student Somatic Experiencing® – jestem w trakcie 3 letniego szkolenia mającego na celu przygotowanie do pracy jako Praktyk Somatic Experiencing® (info zgodne z polityką globalną Somatic Experiencing® International – traumahealing.org).

Mój styl pracy

Moim głównym wiodącym nurtem pracy jest nurt psychodynamiczny, ale integruję w swojej pracy narzędzia pochodzące z innych modalności. Bardzo cenię sobie nurty i metody uwzględniające pracę z ciałem (Somatic Experiencing®, NARM) i poszerzam aktywnie wiedzę w tym temacie.

Staż kliniczny

Staż kliniczny odbyłem w Klinicie Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii w Wojskim Instytucie Medycznym w Warszawie oraz w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie (rozmowy wsparciowe z pacjentami i współprowadzenie grupy wsparcia). Odbywam również staż w Laboratorium Psychoedukacji czyli najstarszym niepublicznym ośrodku szkoleń terapeutów w Polsce.

Doświadczenie

Doświadczenie w pracy z pacjentami prowadząc procesy indywidualne zdobywałem m.in. w Ośrodku Centrum w Warszawie jako psychoterapeuta, oraz jako wolontariusz w Stowarzyszeniu Q Zmianom (poza terapią indywidualną również współprowadziłem grupę wsparcia). W Fundacji Nagle Sami odbyłem ponad roczny staż jako konsultant na telefonie wsparcia dla osób w żałobie i ich bliskich.

Dodatkowe wykształcenie

Ukończyłem studia podyplomowe (roczne) na kierunku psychotraumatologia.

Ukończyłem poziom Externship szkolenia EFT – praca z parami (szkolenie prowadzone przez certyfikowaną trenerkę z Wielkiej Brytanii: Sandrę Taylor) oraz szkolenie dla praktyków Brainspotting (prowadzone przez trenerkę z Wielkiej Brytanii: Monika Gos, Faza 1).

Inne najważniejsze szkolenia:

2024 lipiec – 4 dniowe szkolenie – Warszawa – Terapia traumy, PTSD w podejściu DBT. Leczenie cPTSD powstałego w wyniku molestowania seksualnego – Martin Bohus

2024 czerwiec międzynarodowa 3 dniowa konferencja w Poznaniu “Psychoterapia dzisiaj – człowiek, pacjent, mentalizacja i zaufanie. Jak rozwija się psychoterapia i jak pomaga zdrowieć?”

2024 czerwiec – warsztat Clary Mucci, autorki książki “Borderline bodies”, Praca z traumą. Leczenie pacjentów borderline i narcystycznych – 1 dniowe szkolenie (Poznań)

2024 czerwiec – 2 dniowa konferencja EFT World Summit w Haarlem Holandia, brałem udział w następujących warsztatach:

Effective intervention for agression in families

Individual Hold Me Tight

EFIT in Group Therapy

Hope for ADHD impacted relationships

Discovering Spirituality in EFT

Reflective Group Supervision

2024-2025 Akademia Mentalizacji – jest to pierwsza edycja zaawansowanego szkolenia prowadzonego przez Annę Król-Kuczkowską, trenerkę akredytowaną przez Anna Freud Centre – w trakcie

2024-2026 – 3 letnie szkolenie Somatic Experiencing® – w trakcie

2024 marzec – MBT poziom zaawansowany (Mentalization Based Treatment – terapia oparta na mentalizacji) – szkolenie certyfikowane przez Anna Freud Centre (twórcy MBT)

2024 – Zaburzenia koncentracji uwagi i ADHD – konferencja organizowana przez: Katedrę Psychologii Akademii Górnośląskiej im. W. Korfantego w Katowicach (8 h)

2024 – Peter Levine – How to Work with the Part of Trauma That Can’t Be Verbalized – szkolenie online (National Institute for Clinical Application of Behavioral Medicine)

2024 – I moduł szkolenia TRE (Trauma Releasing Exercises) – 3 dniowe szkolenie

2023-2024 – Szkoła Focusingu – Agnieszka Klimek (focusing.pl)

2023 – Integral Somatic Psychology – Raja Selvam – 4 modułowe szkolenie online

2023 – Jak pracować z ciałem w psychoterapii traumy? Sabina Sadecka 

2023 – Jak pracować z pacjentem po traumie z zaburzeniami dysocjacyjnymi? Agnieszka Widera-Wysoczańska

2022 – Szkolenie dotyczące pracy z pacjentami onkologicznymi. Michaela Dłużniewska

2020 – Wsparcie osób, które doświadczyły poronienia lub około porodowej straty. Anna Bajkowska

Chcesz skorzystać z mojego wsparcia?

Kontakt w sprawie terapii: przemyslaw.rosa+terapia@gmail.com lub telefonicznie: 690 276 398