O mnie – Przemysław Rosa

Psychoterapeuta Warszawa

Przemysław Rosa. Informacje o wykształceniu: 4 letnie studium psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji (ostatni rok, jako stażysta pracuję w Laboratorium Psychoedukacji prowadząc terapię indywidualną). Na co dzień superwizuję swoją pracę u Zofii Milskiej-Wrzosińskiej, Krystyny Sosnowskiej, Barbary Sławik (EFT).

Psychotraumatolog. Członek Naukowego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Praktyk Brainspotting. Terapeuta par EFT (terapia skoncentrowana na emocjach).

Mój styl pracy

Moim głównym wiodącym nurtem pracy jest nurt psychodynamiczny, ale integruję w swojej pracy narzędzia pochodzące z innych modalności. Ostatnio coraz bardziej cenię sobie nurty i metody uwzględniające pracę z ciałem (Somatic Experiencing, NARM, Integral Somatic Psychology).

Staż kliniczny

Staż kliniczny odbyłem w Klinicie Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii w Wojskim Instytucie Medycznym w Warszawie oraz w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie (rozmowy wsparciowe z pacjentami i współprowadzenie grupy wsparcia). Odbywam również staż w Laboratorium Psychoedukacji czyli najstarszym niepublicznym ośrodku szkoleń terapeutów w Polsce.

Doświadczenie

Doświadczenie w pracy z pacjentami prowadząc procesy indywidualne zdobywałem m.in. w Ośrodku Centrum w Warszawie jako psychoterapeuta, oraz jako wolontariusz w Stowarzyszeniu Q Zmianom (poza terapią indywidualną również współprowadziłem grupę wsparcia). W Fundacji Nagle Sami odbyłem ponad roczny staż jako konsultant na telefonie wsparcia dla osób w żałobie i ich bliskich.

Dodatkowe wykształcenie

Ukończyłem studia podyplomowe (roczne) na kierunku psychotraumatologia.

Ukończyłem poziom Externship szkolenia EFT – praca z parami (szkolenie prowadzone przez certyfikowaną trenerkę z Wielkiej Brytanii: Sandrę Taylor) oraz szkolenie dla praktyków Brainspotting (prowadzone przez trenerkę z Wielkiej Brytanii: Monika Gos, Faza 1).

Inne najważniejsze szkolenia:

2024-2025 Akademia Mentalizacji – jest to pierwsza edycja zaawansowanego szkolenia prowadzonego przez Annę Król-Kuczkowską, prawdopodobnie największą specjalistkę i najbardziej doświadczoną osobę w zakresie terapii opartej na mentalizacji w Polsce – w trakcie

2024 – Zaburzenia koncentracji uwagi i ADHD – konferencja organizowana przez: Katedrę Psychologii Akademii Górnośląskiej im. W. Korfantego w Katowicach (8 h)

2024 – Peter Levine – How to Work with the Part of Trauma That Can’t Be Verbalized – szkolenie online (National Institute for Clinical Application of Behavioral Medicine)

2024 – I moduł szkolenia TRE (Trauma Releasing Exercises) – 3 dniowe szkolenie

2023-2024 – Szkoła Focusingu – Agnieszka Klimek (focusing.pl)

2023 – Integral Somatic Psychology – Raja Selvam – 4 modułowe szkolenie online

2023 – Jak pracować z ciałem w psychoterapii traumy? Sabina Sadecka 

2023 – Jak pracować z pacjentem po traumie z zaburzeniami dysocjacyjnymi? Agnieszka Widera-Wysoczańska

2022 – Szkolenie dotyczące pracy z pacjentami onkologicznymi. Michaela Dłużniewska

2020 – Wsparcie osób, które doświadczyły poronienia lub około porodowej straty. Anna Bajkowska

Chcesz skorzystać z mojego wsparcia?

Kontakt w sprawie terapii: przemyslaw.rosa+terapia@gmail.com lub telefonicznie: 690 276 398