O mnie – Przemysław Rosa

Przemysław Rosa psychoterapeuta Warszawa

Przemysław Rosa. Informacje o wykształceniu: 4 letnie studium psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji (ostatni rok, jako stażysta pracuję w Laboratorium Psychoedukacji prowadząc terapię indywidualną). Na co dzień superwizuję swoją pracę u Zofii Milskiej-Wrzosińskiej oraz Krystyny Sosnowskiej.

Psychotraumatolog. Członek Naukowego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Praktyk Brainspotting. Terapeuta par EFT (terapia skoncentrowana na emocjach).

Mój styl pracy

Pracuję w podejściu integracyjnym łącząc skuteczne narzędzia z różnych nurtów terapeutycznych. Moim głównym wiodącym nurtem jest nurt psychodynamiczny. Ale ostatnio coraz bardziej cenię sobie nurty uwzględniające pracę z ciałem (Somatic Experiencing, NARM, Integral Somatic Psychology).

Staż kliniczny

Staż kliniczny odbyłem w Klinicie Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii w Wojskim Instytucie Medycznym w Warszawie oraz w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie (rozmowy wsparciowe z pacjentami i współprowadzenie grupy wsparcia).

Doświadczenie

Doświadczenie w pracy z pacjentami prowadząc procesy indywidualne zdobywałem m.in. w Ośrodku Centrum w Warszawie jako psychoterapeuta, oraz jako wolontariusz w Stowarzyszeniu Q Zmianom (poza terapią indywidualną również współprowadziłem grupę wsparcia). W Fundacji Nagle Sami odbyłem ponad roczny staż jako konsultant na telefonie wsparcia dla osób w żałobie i ich bliskich.

Dodatkowe wykształcenie

Ukończyłem studia podyplomowe (roczne) na kierunku psychotraumatologia.

Ukończyłem poziom Externship szkolenia EFT – praca z parami (szkolenie prowadzone przez certyfikowaną trenerkę z Wielkiej Brytanii: Sandrę Taylor) oraz szkolenie dla praktyków Brainspotting (prowadzone przez trenerkę z Wielkiej Brytanii: Monika Gos, Faza 1).

Inne najważniejsze szkolenia:

2024-2025 będę uczestnikiem Akademii Mentalizacji – jest to pierwsza edycja zaawansowanego szkolenia prowadzonego przez Annę Król-Kuczkowską, największą specjalistkę i najbardziej doświadczoną osobę w tym zakresie w Polsce

2023-2024 (w trakcie) – Szkoła Focusingu – Agnieszka Klimek (focusing.pl)

2023 – Integral Somatic Psychology – Raja Selvam – 4 modułowe szkolenie online

2023 – Jak pracować z ciałem w psychoterapii traumy? Sabina Sadecka 

2023 – Jak pracować z pacjentem po traumie z zaburzeniami dysocjacyjnymi? Agnieszka Widera-Wysoczańska

2022 – Szkolenie dotyczące pracy z pacjentami onkologicznymi. Michaela Dłużniewska

2020 – Wsparcie osób, które doświadczyły poronienia lub około porodowej straty. Anna Bajkowska

Przemysław Rosa – kontakt

Kontakt w sprawie terapii: przemyslaw.rosa+terapia@gmail.com lub telefonicznie: 690 276 398